۷ نوع طراحی پارتیشن اداری برای محیط کاری با برنامه ریزی خوب

طراحی پارتیشن‌های اداری برای یک محیط کاری که به خوبی برنامه‌ریزی شده

هنگام انتخاب طراحی‌های پارتیشن برای فضای اداری خود، اطمینان از هماهنگی آن با سبک کلی طراحی داخلی ضروری است. در اینجا برخی از طراحی‌های پارتیشن اداری آورده شده که می‌توانید در نظر بگیرید.

همه ما در دنیایی به سرعت در حال تغییر زندگی می‌کنیم، و تغییرات در طراحی‌های اداری نیز رخ می‌دهد. مناطق اداری در تلاشند تا با فراهم آوردن فضایی بسیار دوستانه برای کار و تمرکز، کارایی کار را به حداکثر برسانند. در عین حال، کار کردن برای بدست آوردن حداکثر نتایج از کار اداری حیاتی است. برخی از ادارات معتقدند که حداکثر نتیجه از کار زمانی امکان‌پذیر است که فضاهای خصوصی وجود داشته باشند.

طراحی پارتیشن اداری برای ایجاد تمرکز در محل کار

هنگامی که فضای اداری باز است، امکان دارد که شخص توسط گفتگوهای بلند حواسش پرت شود. اگر هر نوع کار محرمانه‌ای وجود داشته باشد، به این دلیل نیز انجام نخواهد شد. حواس پرت شدن به معنای اتلاف وقت است که باعث کاهش زمان کاری واقعی اختصاص داده شده به کارمند می‌شود. این می‌تواند باعث کند شدن کار و نتایج تجاری شود.

برای خلاص شدن از این نوع موقعیت‌ها، پارتیشن های اداری به خوبی برنامه‌ریزی شده می‌توانند کارساز باشند. پارتیشن‌های اداری برای تمرکز بر کار شما مفید هستند، فارغ از اینکه چقدر شایعه‌پراکنی بیرون از کابین جریان دارد. همچنین، این امر حریم خصوصی را تضمین می‌کند، به ویژه زمانی که کار محرمانه در جریان است. علاوه بر همه این‌ها، یک پارتیشن اداری به خوبی برنامه‌ریزی شده می‌تواند عوامل زیبایی‌شناختی را نیز به اداره بیاورد. حس زیبایی‌شناسی می‌تواند به محیط اداره نیز جان ببخشد. بنابراین، اگر قصد دارید برای پارتیشن‌های اداری بروید، این کار طراحی و عملکرد بسیار خلاقانه‌ای را در محیط کار ایجاد خواهد کرد. در کل، کارمندان می‌توانند هنگام کار در اداره احساس امنیت و راحتی کنند.

به نظر می‌رسد که شما متقاعد شده‌اید که پارتیشن‌های اداری انجام دهید. ما چند ایده نوآورانه پارتیشن اداری را جمع‌آوری کرده‌ایم که می‌توانید در اداره خود پیاده‌سازی کنید.

بیایید با این ایده‌های ساده ولی موثر شروع کنیم.

۷ نوع طراحی پارتیشن اداری

پارتیشن‌های چوبی

اگر می‌خواهید عملکرد را با یک فضای سنتی در داخل اداره به دست آورید، پس هیچ چیز نمی‌تواند از اهمیت پارتیشن‌های چوبی بیشتر باشد. این یکی از رایج‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین گزینه‌ها برای هر فضای اداری است.

حکاکی‌های چوبی گزینه خوبی در مناطق اداری هستند. گاهی اوقات، پارتیشن‌های چوبی نیز با گزینه‌های شیشه‌ای لعاب‌دار موجود هستند. به این ترتیب، بخش کوچکی از چوب با شیشه لعاب‌دار جایگزین می‌شود که این امکان را فراهم می‌کند تا افراد بدانند آیا افراد داخل مکان در آن لحظه برای صحبت کردن مناسب هستند یا خیر. پارتیشن‌های چوبی همچنین با تنظیمات مبلمان کلاسیک در یک فضای رسمی همخوانی خوبی دارند.

پارتیشن اداری چوبی
پارتیشن اداری چوبی.  سورس عکس: پینترست

پارتیشن‌های شیشه‌ای

پارتیشن شیشه ای همیشه در روند است و دارای انواع مختلفی می‌باشد. به خصوص در فضاهای اداری مدرن، پارتیشن‌های شیشه‌ای بسیار مورد تقاضا هستند. پارتیشن‌های شیشه‌ای همچنین گزینه خوبی برای بهره‌مندی از نور طبیعی حین کار هستند.

شیشه‌های مات یا لعاب‌دار می‌توانند یک اتاق کاملاً خصوصی ایجاد کنند، در حالی که پارتیشن‌های شیشه‌ای شفاف می‌توانند اتاق‌های صداگیر قابل مشاهده‌ای ایجاد کنند. در برخی مکان‌ها، از پارتیشن‌های شیشه‌ای با حکاکی‌ها برای ایجاد ظاهری بسیار جذاب استفاده می‌شود. شما همچنین می‌توانید از ترکیب نیمه شیشه‌ای و نیمه چوبی یا فریم‌های آلومینیومی برای ایجاد ظاهری پیچیده در فضای اداری استفاده کنید. مطلب مرتبط را بخوانید: پارتیشن شیشه‌ای فریم لس در مقابل فریم‌دار

پارتیشن های شیشه ای
پارتیشن های شیشه ای.  سورس عکس: پینترست

پارتیشن‌های آلومینیومی

اگر به دنبال یک پارتیشن بسیار مقاوم هستید، باید از پارتیشن آلومینیومی استفاده کنید. در حال حاضر، در بسیاری از مکان‌ها، طراحان پارتیشن‌های آلومینیومی را به کار می‌برند. پارتیشن‌های آلومینیومی در طیف گسترده‌ای از طرح‌ها موجود هستند که کمک می‌کنند تا طراحی بسیار شیک و جذابی به دست آورید. این یک گزینه بسیار سبک و مقرون‌به‌صرفه برای پارتیشن‌بندی خلاقانه فضای اداری است.

پارتیشن آلومینیومی
پارتیشن آلومینیومی.  سورس عکس: پینترست

پارتیشن‌های شیشه‌ای طرح‌دار

پارتیشن‌های شیشه‌ای بر پایه طرح، روندی نوین است که در آن طراحان از برش‌های مختلف طراحی شیشه برای ایجاد یک دیوار بزرگ استفاده می‌کنند. این پارتیشن‌ها از کف تا سقف امتداد دارند و اغلب اوقات، یک اتصال آلومینیومی برای پوشاندن فاصله اتصال شیشه وجود دارد.

پارتیشن های طرح دار - سورس پینترست
پارتیشن های طرح دار.  سورس عکس: پینترست

سالن کنفرانس مستقل

اگر فقط می‌خواهید سالن کنفرانس یا منطقه جلسه را برای حذف سر و صدای بلند پوشش دهید، پس فقط یک طراحی اتاق کنفرانس می‌تواند در نظر گرفته شود. در بسیاری از ایده‌های طراحی اداری، مالکین می‌خواهند تمام فضاهای دیگر به جز منطقه کنفرانس را باز کنند. بنابراین، منطقه کنفرانس توسط دیوار شیشه‌ای یا هر طرح پارتیشن دیگری پوشانده می‌شود. پوشش، منطقه‌ای ضد صدا ایجاد می‌کند به طوری که هیچ صدای پس‌زمینه‌ای وجود نخواهد داشت و البته، هیچ کمبودی از حریم خصوصی در جایی که نیاز است، نخواهد بود.

پارتیشن سالن کنفرانس مستقل
پارتیشن سالن کنفرانس مستقل.  سورس عکس: پینترست

پارتیشن‌های آکوستیک

با افزایش سریع تعداد کارمندان، سر و صدا نیز افزایش خواهد یافت. بنابراین، اگر این اتفاق در منطقه اداری شما نیز رخ دهد، می‌توانید از پارتیشن‌های اداری آکوستیک استفاده کنید. این یک فوم آکوستیک گسترده خواهد بود. این فوم بین یک دیوار قاب‌دار از آلومینیوم یا مواد دیگر متصل می‌شود. این فوم آکوستیک تمام انواع حواس‌پرتی‌های اداری را جذب خواهد کرد.

پارتیشن آکوستیک
پارتیشن آکوستیک.  سورس عکس: پینترست

پارتیشن‌های تزئینی از چوب فشرده

طراحی تزئینی چوب فشرده اکنون در طراحی پارتیشن اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. می‌تواند به شکل کارهای حصیری، طراحی نوع اعلان‌بورد، یا گاهی اوقات، یک دیوار پارتیشن خلاقانه باشد که با نقل قول‌ها، تصاویر کارمندان اداری، خلاقیت کارمندان و غیره پوشانده می‌شود.

پارتیشن آکوستیک
پارتیشن آکوستیک.  سورس عکس: پینترست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *