استفاده از فضای تجاری با پارتیشن‌بندی

دفاتر باز بارها ثابت کردن که انتخاب محبوبی برای کسب و کارها هستن، چون موانع رو برمی‌دارن و ظاهر رو بهتر می‌کنن و در عین حال روش‌های کاری انعطاف‌پذیر رو امکان‌پذیر می‌کنن و ارتباط بین کارکنان رو افزایش می‌دن. اما بارها دیده شده که گروه‌هایی که تو یه فضای باز کار می‌کنن، گاهی برای تمرکز مشکل دارن چون با حواس‌پرتی‌های زیاد و کمبود حریم خصوصی که فضای باز به وجود میاره، درگیرن. در واقع، تحقیقات نشون داده که دفاتر باز می‌تونن بهره‌وری کارکنان رو تا ۲۰٪ کاهش بدن و این خیلی زیاده! پس راه‌حل چیه؟ بله، حدس زدید سیستم‌های پارتیشن.

اضافه کردن پارتیشن‌بندی به برنامه‌ریزی فضای شما می‌تونه مزایای زیادی داشته باشه از جمله افزایش حریم خصوصی، کاهش صدا و بهبود رفاه چون حواس‌پرتی‌ها کم می‌شه (یه دفتر بزرگ باز حالا به مناطق کاری کوچکتر و کاربردی‌تری تقسیم شده که کل تیم می‌تونه ازش بهره ببره). ما درباره هر کارمند که یه اتاقک جدا داشته باشه مثل دهه ۷۰ صحبت نمی‌کنیم، اون روزها دیگه واقعاً گذشته! تو محیط کار مدرن، می‌تونید سیستم‌های مختلف پارتیشن‌بندی رو معرفی کنید که به شما کمک می‌کنه فضاهای مناسبی که تیم‌تون واقعاً نیاز داره رو ایجاد کنید. این‌ها می‌تونن شامل فضاهای کاری مشخص بدون نفوذ از یک میز به میز دیگه باشن، جایی برای جلسات گروهی، مکانی برای تماس‌های کنفرانسی خصوصی، مناطق مشترک برای غذا خوردن دور از شلوغی و هیاهوی دفتر… و این لیست ادامه داره.

استفاده از فضای تجاری با پارتیشن‌بندی

چندین گزینه هم برای نوع پارتیشن‌بندی اداری وجود داره که می‌تونن جریان حرکت رو هدایت کنن و فضای کاری شیک و انعطاف‌پذیری ایجاد کنن. می‌تونید پارتیشن‌های کشویی، شیشه‌ای، گچی یا کامپوزیتی بگیرید. پارتیشن‌ها واقعاً در انواع و اشکال مختلفی میان، اما هنوز می‌تونن مطابق با نیازها و بودجه شما سفارشی بشن، چی از این بهتر؟

ما انواع سیستم‌های پارتیشن‌بندی رو تو فضاهای اداری، انبارهای صنعتی و فروشگاه‌های تجاری نصب می‌کنیم، پس اگه دارید فکر می‌کنید پارتیشن‌بندی می‌تونه پاسخ مشکلات فضای کار شما باشه، ادامه بدید تا بفهمید کدوم سیستم می‌تونه برای کسب و کار شما بهترین کارکرد رو داشته باشه:

راستی ما همه نیازهای ایمنی و مسائل مقررات ساختمانی رو به جای شما مدیریت می‌کنیم، مطمئن می‌شیم که پروژه هم مطابق مقررات و هم کاربردی و زیباست. این قطعاً باید یه نگرانی بزرگ رو از ذهنتون برداره، درسته؟

در ادامه با گروه دکوراسیون بختیاری همراه باشید.

پارتیشن‌بندی کامپوزیتی

ساخته شده از یک مقطع آلومینیومی ۵۰ میلی‌متری با پنل‌های لانه‌زنبوری، پارتیشن‌بندی کامپوزیتی محبوب‌ترین سیستم پارتیشن‌بندی است چون خیلی تطبیق‌پذیره و کاملاً قابل جابه‌جاییه. شما می‌تونید هر چیزی از پنل‌های جامد تا پارتیشن‌های کاملاً شیشه‌ای با پرده‌های داخلی داشته باشید و پارتیشن‌بندی کامپوزیتی می‌تونه با پوشش‌های دیواری، رنگ یا پوشش‌های پودری تمام بشه.
پارتیشن‌بندی کامپوزیتی سبک‌وزن، قابل استفاده مجدد و انعطاف‌پذیره. به علاوه، بخش‌های شیشه‌ای یا شیشه‌های یکپارچه با جلوه‌های بصری می‌تونن به طراحی پارتیشن شما اضافه بشن تا ظاهر مدرن‌تری ایجاد کنن. این برای کسب و کارهایی که می‌خوان تاثیر بصری قوی داشته باشن عالیه.

پارتیشن‌بندی گچی

یه راه عالی دیگه برای تقسیم یه دفتر بزرگ به فضاهای کاری کوچکتر پارتیشن‌بندی گچیه. به طور کلی، پارتیشن‌بندی گچی یه قاب فولادی گالوانیزه با دو طرف گچ‌برگه که با عایق صوتی سنگ‌پشم پر شده. این بعد از نوارکشی و اتصال قبل از تزئین، به شکل یه دیوار گچ‌برگ استاندارد در میاد.
پارتیشن‌بندی گچی خوبه، اما پیشنهاد می‌کنیم یه عنصر شیشه‌ای بهش اضافه کنید تا نور طبیعی بیشتری وارد فضای کاری جدیدتون بشه و محیط بازتری ایجاد بشه.

پارتیشن‌بندی گچی نیاز به نگهداری ساده‌ای داره و اگه آسیب ببینه، راحت تعمیر می‌شه. به علاوه، اقتصادیه و می‌تونه ویژگی‌های عایق صوتی اضافی هم داشته باشه.

پارتیشن‌بندی گچی

پارتیشن‌بندی جامبو گچی

اگه دنبال یه راه برای تقسیم فضا تو انبار یا کارخانه هستید، پارتیشن‌بندی جامبو گچی می‌تونه راه‌حل ایده‌آلتون باشه. با استفاده از مقاطع فولادی گالوانیزه ۱۵۰ میلی‌متری، دیوارهای پارتیشن‌بندی جامبو گچی می‌تونن تا ارتفاع ۱۱ متر ساخته بشن و در برابر آتش مقاوم هستن و صدا رو هم جذب می‌کنن.

پارتیشن‌بندی جامبو به خاطر فریم فلزی‌ش از بیشتر سیستم‌های پارتیشن‌بندی قوی‌تر، بادوام‌تر و امن‌تره (جای تعجب نیست اسمش همه چی رو می‌گه) و می‌تونه طوری تموم بشه که شبیه دیوار گچ‌برگ باشه.

همونطور که تو پارتیشن‌بندی کامپوزیت و گچی، می‌تونید بخش‌های شیشه‌ای بدون درز با جلوه‌های بصری رو هم به طراحی پارتیشن‌تون اضافه کنید و اگه نیاز داشتید یه ساختمون اجاره‌ای رو به حالت اولیه‌ش برگردونید، پارتیشن‌بندی جامبو گچی راحت می‌تونه برداشته بشه.

پارتیشن‌بندی جامبو گچی

پارتیشن‌بندی فولادی

پارتیشن‌بندی فولادی قابل اعتماد، بادوام و قابل تطبیقه و می‌تونه به بازطراحی فضاهای موجود تو دفاتر، انبارها و کارخانه‌ها کمک کنه.

ماژول‌های پارتیشن آماده نصب می‌رسن که می‌تونه تو مدت زمان کوتاهی نصب بشه و بعد با یه پوشش پودری با کیفیت بالا پوشیده می‌شه تا از فرسایش فصلی جلوگیری کنه (اگه زمان براتون مهمه تا نیروی کارتون دوباره شروع به کار کنه عالیه)

پارتیشن‌بندی فولادی نیاز به نگهداری کمی داره و می‌تونه در صورت نیاز باز و دوباره نصب بشه، اما نکته منفیش اینه که نمی‌شه اون رو در محل تغییر داد. با این حال، خاصیت لغو صدا داره که در نتیجه نیاز به هزینه اضافی برای عایق صوتی رو کاهش می‌ده.

پارتیشن‌های شیشه‌ای اداری

پارتیشن‌بندی شیشه‌ای یه راه عالی برای ایجاد حریم خصوصی بدون از دست دادن حس فضای بازه. از جلوه‌های بصری می‌شه برای ایجاد بخش‌های مات استفاده کرد تا طرح‌ها یا لوگوها رو تو پارتیشن اضافه کنه، حریم خصوصی رو افزایش بده و همزمان با برند شرکت هماهنگ بشه. می‌تونید برای حریم خصوصی بیشتر پرده‌های داخلی هم اضافه کنید.

با نور طبیعی و هزینه‌های کم انرژی، دیوارهای شیشه‌ای یه هشدار ایمنی هم دارن، برخورد با در یا دیوار شیشه‌ای که همه‌مون تجربه‌ش کردیم.

پارتیشن‌بندی شیشه‌ای ممکنه از سیستم‌های پارتیشن‌بندی دیگه گرون‌تر باشه چون با مشخصات بالایی طراحی می‌شن و به سبک اهمیت می‌دن و نمی‌شه انکار کرد که خیلی عالی به نظر می‌رسن.

پارتیشن‌های کشویی

پارتیشن‌های کشویی (یا دیوارها) یه راه‌حل اقتصادی و چندکاره برای حداکثر استفاده از فضا هستن که ظاهر خوبی هم دارن. اون‌ها روی ریل عمل می‌کنن به جای این که مثل در لولایی باز بشن و می‌تونن تو سیستم‌های پارتیشن‌بندی شیشه‌ای یا فولادی استفاده بشن که اونا رو انعطاف‌پذیر و قابل تطبیق می‌کنه.

دوره‌های نصب بسته به طراحی و طرح متفاوت می‌تونن متفاوت باشن و با این که معمولاً سبک هستن، ممکنه برای جابجایی به تلاش بیشتری نیاز داشته باشن به خاطر پیچیدگی‌های فنی پد کشویی.

پارتیشن‌های کشویی

نتیجه

هر نیازی که برای فضای کاری‌تون دارید، ما می‌تونیم کمک کنیم تا بهترین راه‌حل رو متناسب با نیازها و بودجه‌تون پیدا کنید. چه بخواهید یه تاثیر بصری ایجاد کنید یا حریم خصوصی و کاهش صدا رو با پارتیشن‌بندی اداری اعمال کنید، ما در دکوراسیون بختیاری از مرحله طراحی تا نصب همراهتون هستیم و یه راه‌حل کامل از ابتدا تا انتها ارائه می‌دیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *