محصولات عایق برای دیوار خشک

محبوب‌ترین روش ساخت دیوارهای اداری، دیوارهای پارتیشن خشک هست که امکان اضافه یا حذف دیوار خشک را برای مطابقت با نیازها در هر زمان فراهم می‌کند. بیشتر مراکز خرید از دیوار خشک به عنوان پارتیشن بین فروشگاه‌ها استفاده می‌کنند؛ بنابراین، اندازه و چیدمان فروشگاه‌ها می‌تواند براساس نیاز مشتری تغییر کند. در بیشتر موارد، دیوار خشک یک گزینه سریع و آسان برای ایجاد یک محیط کاری زیباست. با این حال، دیوار خشک باید شامل محصولات عایق برای امنیت و راحتی باشد.

بسیاری از خانه‌های چوبی مدرن از دیوار خشک در ساختار خانه استفاده می‌کنند. به همین دلیل، همه دیوارهای رو به بیرون باید عایق حرارتی مناسب برای راحتی و صرفه‌جویی در انرژی داشته باشند. علاوه بر این، همه دیوارهای داخلی نیاز به عایق حرارتی و صوتی دارند تا آلودگی صوتی بین اتاق‌ها را کاهش بدهند.

در ادامه با گروه دکوراسیون بختیاری همراه باشید.

محصولات عایق برای دیوار خشک

انواع محصولات عایق برای دیوار خشک

سه محصول اصلی عایق برای دیوار خشک:

  • عایق حرارتی
  • عایق صوتی
  • عایق جلوگیری از آسیب آتش هستند.

عایق حرارتی برای پارتیشن دیوار خشک

عایق حرارتی برای پارتیشن دیوار خشک، دمای داخلی خانه یا دفتر را بهبود می‌بخشد. اتلاف یا کسب حرارت، دمای داخلی را در روزهای گرم و آفتابی یا سرد زمستانی تحت تأثیر قرار می‌دهد. ضروری است که عایق حرارتی به همه دیوارهای خارجی اضافه شود.

به همین دلیل، نصب عایق حرارتی بین دیوار خشک، امکان داشتن یک خانه یا دفتر راحت‌تر را فراهم می‌کند. در این حالت، عایق حرارتی به‌طور قابل توجهی دمای داخلی را بهبود می‌بخشد. به‌ویژه، عایق حرارتی مناسب می‌تواند حتی مؤثرتر از دیوارهای سنتی آجری و ملات باشد.

عایق صوتی و ضد صدا برای پارتیشن دیوار خشک

نصب دیوار خشک بدون عایق منجر به انتقال صدا بین اتاق‌ها می‌شود. به‌ویژه، اتاق کنفرانس اداری جایی است که بحث‌های محرمانه انجام می‌شود و دیگران ممکن است گفتگوها را بشنوند. علاوه بر این، نصب یک سقف معلق آکوستیک فواید صوتی قابل توجهی ایجاد می‌کند.

عایق ضد صدا برای دیوار خشک

به‌طور کلی، دیوار خشک شامل دو ورق تخته گچی هست که بین ۵۰ میلی‌متر تا ۱۰۰ میلی‌متر فاصله دارند. در نتیجه، صدا و گفتگو به‌راحتی از دیوارها عبور می‌کند. برای متوقف کردن یا کاهش انتقال صدا بین دیوارها، عایق ضد صدا یا آکوستیک باید نصب شود.

دیوارهای به‌درستی عایق شده در کاهش جریان صدا به‌خوبی دیوارهای آجری و ملات سنتی هستند و حتی می‌توانند بهتر عمل کنند.

نصب دیوار خشک برای ادارات

عایق آتش‌سوزی برای دیوار خشک

با توجه به اینکه بسیاری از فروشگاه‌ها دیوار خشک به عنوان مرز بین واحدها دارند، خطر آتش‌سوزی یک مشکل است. بیشتر فروشگاه‌ها مجموعه‌ای از محصولات دارند که به‌سرعت می‌سوزند. به همین دلیل، نصب یک دیوار که اجازه پخش طبیعی آتش را ندهد ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *