گزینه‌های شما برای اضافه کردن فضای اداری به انبار چیست؟

انبارها معمولاً به صورت یک پوسته ابتدایی با امکانات ضروری مثل آشپزخانه و دستشویی عرضه می‌شوند و کسب‌وکارها برای استفاده بهینه از فضای داخلی آن بر اساس نیازهای عملیاتی خود نیاز به بازسازی دارند. این تغییرات باید تمامی عملکردها از جمله تولید، انبارداری و بخش‌های اداری پشتیبانی مانند خرید، فروش، بازاریابی و غیره را پوشش دهد. ممکن است شرکتی فقط در حال گسترش باشد و به فضای بیشتری برای رشد بخش‌های خاص یا تیم‌ها نیاز داشته باشد. ایجاد دفاتر می‌تواند فضای اضافی مورد نیاز برای نیازهای اداری رو به رشد مانند مدیریت موجودی، پردازش سفارشات، نمایشگاه‌ها و اتاق‌های جلسه را فراهم کند، در حالی که اختلال در عملیات روزانه را به حداقل می‌رساند. هر دلیلی برای اضافه کردن فضای اداری به انبارتان داشته باشید، چند نکته وجود دارد که ابتدا باید در نظر گرفته شود.

در ادامه این مقاله با گروه دکوراسیون بختیاری همراه باشید.

گزینه‌های شما برای اضافه کردن فضای اداری به انبار چیست؟

چگونه یک دفتر جدید در انبار خود ایجاد کنید؟

برای ایجاد فضای اداری جدید در محیط انبار، راه‌های متنوعی وجود دارد که بستگی به منطقه مورد نظر، هدف، پایان دلخواه و بودجه دارد. این انواع مختلف می‌توانند به طور کامل متناسب با فضا و نیازهای شما سفارشی شوند. تقریباً تمام پارتیشن ها موقت و قابل جابجایی هستند، که انعطاف‌پذیری لازم برای جابجایی و نصب مجدد آن‌ها در صورت تغییر ساختمان یا تطبیق چیدمان را به شما می‌دهد.

پارتیشن

با استفاده از پارتیشن، می‌توانید قسمت‌های خاصی از یک ساختمان را جدا کرده و چندین اتاق یا فضا ایجاد کنید. این گزینه سریع و مقرون‌به‌صرفه به تغییر انبار برای رفع نیازهای کسب‌وکار کمک می‌کند. یکی از نکات مهم در ساخت اتاق، محصور کردن فضا است، این کار برای فراهم آوردن عایق صوتی و حرارتی، نورپردازی، گرمایش، سرمایش و یا تهویه هوا انجام می‌شود، همچنین قابلیت پنهان‌سازی تمام این خدمات را فراهم می‌آورد. این اغلب با نصب سقف کاذب که از سقف یا کف بالایی آویزان می‌شود، انجام می‌پذیرد.

کفسازی میانی

یک طبقه میانی برای افزودن فضای اداری اضافی در حالی که طبقه زمین برای تولید، ساخت و یا انبارداری آزاد می‌ماند، عالی است. دفاتر می‌توانند رو یا زیر یک طبقه میانی ساخته شوند و با داشتن فضای کافی برای سر، یک طبقه میانی می‌تواند چندین طبقه داشته باشد، که این امکان را می‌دهد هر طبقه برای برآوردن نیازهای مختلف طراحی شود. خواه دفاتر در زیر یا روی آن قرار داشته باشند و انبار در طرف دیگر، دو برابر فضای کف برای کار وجود دارد. با پله‌هایی که از طبقه به طبقه دیگر می‌رود، یک طبقه میانی می‌تواند یکی از بهترین روش‌ها برای استفاده از فضای موجود باشد. با ایجاد فضای کف مورد نیاز برای اضافه کردن فضای دفتر لازم، اتاق‌های جلسه و استراحت، دستشویی‌ها، کافه تریاها، یا حتی مناطق آشپزخانه برای استراحت کارکنان در زمان استراحت‌ها.

گزینه های دیگر

گزینه‌های دائمی‌تر شامل بازسازی داخلی انبار با ساخت دیوارها و مجهز کردن آن مانند یک ساختمان جدید است، این کار همیشه امکان‌پذیر نیست، به خصوص اگر شما مالک ساختمان نباشید. همچنین، اگر تغییرات بر ظاهر بیرونی ساختمان تأثیر بگذارد، نیاز به مجوز برنامه‌ریزی پیچیده‌تری خواهد داشت و احتمالاً بسیار گران‌تر خواهد بود.

ایجاد دفتر در انبار با استفاده از پارتیشن

نکاتی که هنگام برنامه‌ریزی برای افزودن فضای اداری درون انبار باید در نظر گرفت

برخی از عناصری که هنگام تصمیم‌گیری درباره آنچه از فضای خود می‌خواهید باید در نظر گرفته شوند، مربوط به طراحی است، از جمله نحوه استفاده از دفتر. آینده‌نگری نصب شما به معنای در نظر گرفتن چگونگی گسترش و تغییر کسب‌وکار در ماه‌ها و سال‌های آینده است. خواه شما بخواهید پتانسیل رشد را از نظر فضاهای قابل استفاده ایجاد کنید بدون اینکه بر پتانسیل ذخیره‌سازی یا تولید شما تأثیر بگذارد، که معمولاً عوامل اصلی برای دستیابی یک شرکت به اهداف خود هستند.

فضا

اولین چیزی که باید در نظر گرفته شود، فضای موجود برای نصب دفتر شما است. یک دفتر مدولار در طبقه زمین انبار ممکن است فضای با ارزش تولید را اشغال کند و اگر شما نیاز به توانایی مشاهده عملیات در طبقه انبار دارید، ممکن است یک دفتر دارای دیوار جداکننده زوایای دید لازم را ندهد. اگر فضای کف با ارزش باشد، ممکن است به سمت گزینه طبقه میانی سوق پیدا کنید تا دفتر بالا برده شود که این طبقه زمین را برای فضای کارکردی آزاد نگه می‌دارد. این مطلب را نیز مطالعه کنید: چه نوع پارتیشن جداکننده ای برای دفتر کارم نیاز دارم؟ 

گرمایش، تهویه، و خنک‌کننده (HVAC)

محیط داخلی که تیم‌های شما می‌توانند در آن کار کنند یا جلسات مشتریان را برگزار کنند، برای راحتی و عملکرد آن‌ها بسیار مهم است. در نظر گرفتن نحوه گرمایش، خنک‌سازی و احتمال تهویه اتاق، کلیدی برای فراهم آوردن شرایط ایده‌آل آب و هوایی است. به خصوص در انبارها، که به طور معمول فضاهای بزرگی هستند که لزوماً عایق‌بندی خوبی ندارند، ایجاد این فضاهای بسته که در آن‌ها دما و کیفیت هوا را می‌توان کنترل کرد، ضروری است. این امر همچنین به کاهش هزینه‌های انرژی کمک می‌کند، زیرا نگهداری دما در اتاق‌های عایق‌بندی شده به معنای حفظ گرما در زمستان و جلوگیری از، از دست رفتن آن هنگام باز شدن درهای بزرگ است. سیستم‌های HVAC وقتی فضا برای بیشینه‌سازی کارایی حرارتی طراحی شده باشد، کارآمدتر و مؤثرتر خواهند بود.

صدا

در نظر گرفتن سروصدای خارجی ناشی از تولید، ساخت و فعالیت‌های عمومی انبار برای تمرکز و راحتی تیم شما مهم است. دفاتر دارای دیوار جداکننده یا یک دفتر طبقه میانی طراحی شده برای فراهم کردن عایق صوتی که صداهای پس‌زمینه مزاحم یا منحرف‌کننده را خنثی می‌کند، فضایی آرام‌تر و دلپذیرتر برای نیروی کار شما ایجاد می‌کند. تصمیم‌گیری درباره سطح عایق‌بندی چیزی است که یک تأمین‌کننده با شما به طور دقیق‌تری بحث خواهد کرد تا کاهش سر و صدای مورد نیاز حاصل شود.

مواد

ایده خوبی است که موادی را که برای نصب شما در مرحله طراحی دفتر جدید استفاده می‌شود، در نظر بگیرید. برخی مواد ارزان‌تر و آسان‌تر برای نصب هستند، اگرچه ممکن است بخواهید کمی بیشتر هزینه کنید تا بیانیه‌ای ایجاد کنید، مانند نماهای شیشه‌ای که حس زیبایی‌شناختی و طراحی محور بیشتری ایجاد می‌کنند. این می‌تواند در فضاهایی که مشتریان وارد آن می‌شوند مهم باشد، زیرا ظاهری دعوت‌کننده و باکیفیت به کسب‌وکار شما می‌بخشد. همچنین، اگر انتظار می‌رود دفتر بیشتر برای دیدارهای رو در رو با مشتریان باشد، ظاهری شیک و حرفه‌ای برای اولین برداشت بیشتر تأثیرگذار خواهد بود. چگونه پارتیشن های دفتر می‌توانند فضای دفتر شما را به حداکثر برسانند؟ 

مجوزها و مقررات

نصب دفاتر درون یک انبار ممکن است مشمول مقررات ساختمانی و ایمنی در برابر آتش، همچنین چندین دستورالعمل ایمنی و بهداشت باشد. این موارد ممکن است برای کسانی که تازه وارد هستند، گیج‌کننده به نظر برسد، اما تأمین‌کننده مناسب با ناوبری در برابر مقررات و اجازه‌ها به شما کمک خواهد کرد. دستور اصلاحی ایمنی در برابر آتش، شامل الزامات برای ارزیابی‌های خطر آتش، سیستم‌های تشخیص و هشدار آتش، همچنین مسیرهای فرار اضطراری و تجهیزات مقابله با آتش است. قانون بهداشت و ایمنی در کار وظایف کارفرمایان را برای تأمین بهداشت و ایمنی کارکنان در طراحی، ساخت و نگهداری ساختمان‌ها در میان سایر موارد بیان می‌کند.

گرمایش، تهویه، و خنک‌کننده (HVAC)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *