طراحی معاصر دکوراسیون خانه چیست؟

آیا تا به حال متوجه شده اید که چگونه برخی از خانه ها به نظر خیلی شیک و خوب کنار هم قرار گرفته اند؟ از لحظه ای که وارد می شوید، خانه فقط سبک و تجمل را به نمایش می گذارد. هر اتاق به نظر می رسد به راحتی به اتاق بعدی جریان دارد، فضاها همه دعوت کننده هستند.

وقتی با خانه ای مانند این روبرو می شوید، باید بدانید که ساکنان تلاش کرده اند تا دکوراسیون داخلی خانه خود را مطابق با سبک های خاصی طراحی کنند. چندین سبک محبوب عبارتند از دکور مدرن، دکور معاصر، دکور مینیمالیستی، تنها برای نام بردن از چند مورد. اگر شما هم می خواهید خانه ای داشته باشید که به نظر بدون تلاش شیک باشد، دکوری را انتخاب کنید که با شما صحبت می کند. اینجا، ما به این می پردازیم که داشتن یک دکور معاصر به چه معنا خواهد بود.

دکور معاصر چیست؟

کلمه معاصر به معنای حال یا جاری است، بنابراین تعریف دکور معاصر تا حدی دشوار است. می توانید بگویید که این سبک به طور گسترده شامل محدوده ای از سبک ها می شود، و به دهه ۱۹۷۰ برمی گردد. می توانید ببینید که این سبک از مدرن، سنتی، آرت دکو و حتی طراحی آینده نگر الهام می گیرد. این سبک به طور مداوم در حال تکامل است، برخلاف سبک مدرن یا سنتی، این سبک دکوراسیون باید برای همراهی با زمانها تکامل یابد. دکور معاصر امروزی بسیار متفاوت از دکور معاصر آینده به نظر خواهد رسید.

اما، اگر به دنبال راهی برای تعریف این سبک همیشه در حال تغییر هستید، می توانید بگویید سبک معاصر به معنای “سادگی، ظرافت زیرکانه، استفاده عمدی از بافت، و خطوط تمیز” است. دکوراسیون های معاصر فضا را بیشتر از اشیاء نمایش خواهند داد. در کل، شما متوجه خواهید شد که خانه ها زمانی که از این سبک دکوراسیون داخلی پیروی می کنند، شیک و تازه به نظر می رسند.

دکوراسیون معاصر خانه

ویژگی های اصلی دکور معاصر

ویژگی های خاصی وجود دارد که شما باید در سبک دکور معاصر جستجو کنید، این چیزی است که به شما کمک می کند تشخیص دهید که دکوراسیون داخلی بر اساس چه سبکی انجام شده است –

فرم

وقتی شما برای طراحی خانه، مبلمان انتخاب می کنید، معمولاً به دنبال قطعاتی هستید که کاربردی باشند. فرم قطعه به اندازه اینکه آیا می تواند به شیوه ای که باید عمل کند، مهم نیست. برای دکور معاصر، دقیقاً برعکس است، اینجا ابتدا به فرم نگاه می کنید پیش از اینکه به کارکرد نگاه کنید. وقتی در مورد فرم صحبت می کنیم، منظورمان شکل مبلمان شماست.

طراحی معاصر ترکیبی از خطوط مستقیم (از طراحی مدرن) و خطوط منحنی زیبا دارد، که ممکن است از ریشه های آرت دکو آن باشد. پس، شما مجبور نیستید فقط به صندلی های با پشت مستقیم و کاناپه های مکعبی شکل بچسبید، می توانید منحنی ها را در همه چیز وارد کنید.
مطلب پیشنهادی: ایده‌های پارتیشن آشپزخانه اوپن

طرح رنگی پایه معاصر

یک خانه معاصر، بسیاری از نوترال ها، سیاه و سفید خواهد داشت، بیشتر یک طیف رنگی تون-روی-تون است تا استفاده از طیف وسیعی از رنگ ها. شما بسیاری از قهوه ای، طوسی، کرم و سفید خالص را مشاهده خواهید کرد، سیاه اغلب برای زمینه دادن به یک اتاق معاصر استفاده می شود.

این به این معنا نیست که رنگ های روشن مجاز نیستند، شما هنوز ممکن است رنگ ها را روی یک دیوار، روی یک قالیچه زمین یا روی آثار هنری مشاهده کنید.

فضا

هنگام طراحی خانه با نگه داشتن طراحی معاصر در ذهن، به خاطر داشته باشید که فقط پر کردن اتاقتان با اشیاء و مبلمان نیست، شما نیاز به توجه به فضای بین چیزها دارید. نقاشی ها، قالی ها، و مبلمان باید به عنوان قطعات فردی دیده شوند؛ نمی توانند فقط مجموعه ای از اشیاء در یک اتاق باشند. فضا است که به هر قطعه اجازه می دهد برجسته شود، به آن تاکید می بخشد که شایسته آن است و بیانیه ای ایجاد می کند. این مقاله را بخوانید: بیشترین استفاده از فضا و افزایش بهره‌وری: فواید پارتیشن شیشه ای

کفپوش

کف در خانه‌ای با سبک معاصر باید صاف و برهنه باشد، موادی که می‌توانید استفاده کنید عبارتند از چوب، کاشی یا وینیل. اگر می‌خواهید فرش یا قالیچه‌ها اضافه کنید، اطمینان حاصل کنید که آنها در رنگ‌های مورد تایید سبک معاصر هستند و یا ساده هستند یا الگوهای هندسی ساده‌ای دارند.

نورپردازی

نور طبیعی مهمترین نور در خانه معاصر است، همانطور که در خانه مدرن است. در اینجا، لایه بندی نور نیز مهم است. پس از ورود همه نور طبیعی به خانه‌تان، چه از پنجره‌ها یا سقف‌های شیشه‌ای، می‌توانید نور محیطی، نور تاکیدی و نور کاری را به فضایتان اضافه کنید.

محیطی: نور کلی است، نوری که می‌تواند بیشتر یک اتاق را پر کند. این چراغ‌ها معمولا نورهای توکار، نورپردازی ریلی یا نصب شده بر روی دیوار هستند.

تاکیدی: نورپردازی تاکیدی مانند یک پروژکتور است، برای برجسته کردن یک نقطه کانونی خاص، مانند یک نقاشی استفاده می‌شود. این شامل چراغ‌های تصویر، وسایل نورپردازی نصب شده بر دیوار یا نورپردازی ریلی است. حتی می‌توانید تعدیل‌کننده‌های نور را برای فراهم کردن نورپردازی حالت اضافه کنید.

کاری: نورهای کاری برای کمک به دیدن بهتر هنگام کار بر روی یک وظیفه استفاده می‌شوند. آنها کاربردی هستند پس به چراغ‌های میز، چراغ‌های مطالعه و غیره فکر کنید.

به طور ایده‌آل، هر اتاق در خانه شما باید ترکیبی از همه نورهای فوق را داشته باشد. چراغ‌ها ترجیحا باید از فلز باشند و خطوط جسورانه، چه خمیده و چه صاف، داشته باشند.

مبلمان

دکور معاصر بر این باور است که فرم بر عملکرد اولویت دارد، اما همچنان جایی برای مبلمان زینتی و بیش از حد تزئین شده وجود ندارد. مبلمانی را انتخاب کنید که ساده و بدون شلوغی باشد، بدون تزئین، قطعاتی که صاف، تمیز و دارای اشکال هندسی هستند.

قطعاتی را انتخاب کنید که از مواد طبیعی مانند پشم، پنبه، کتان، ابریشم، و جوت ساخته شده‌اند. رنگ‌هایی مانند سیاه، سفید، یا دیگر تناژهای خنثی را انتخاب کنید. کمتر بیشتر است وقتی نوبت به مبلمان شما می‌رسد و به یاد داشته باشید که مبل‌ها، صندلی‌ها، و پاف‌ها اغلب پایه‌های نمایان دارند. به دنبال طرح‌های گلدار، قطعات کوچک و زیبا نباشید، قطعات اساسی، ساده، جسورانه و ساختاری را برای خانه خود انتخاب کنید.

عناصر دیگر طراحی معاصر

همانند دکور مدرن، دکوراسیون خانه معاصر از مقدار زیادی مواد طبیعی، فلزات، شیشه و سنگ استفاده می‌کند. پنجره‌ها برهنه باقی نمی‌مانند، پرده‌های پنجره یا درمان‌های پنجره‌ای که استفاده می‌شوند از پارچه‌های با بافت سنگین در رنگ‌های ساده هستند.

چاپ‌های دو رنگ مجاز هستند، اما طرح‌های گلدار و طرح‌های درهم و برهم یک نه بزرگ هستند. خطوط، چاپ‌های حیوانی، و بالش‌ها و قالی‌های با بافت نیز مجاز هستند.

اگر به دنبال اضافه کردن گیاهان و گل‌ها به خانه خود هستید، پس بزرگ و جسورانه عمل کنید. گیاهان و گل‌های بزرگ و جلب توجه را انتخاب کنید و آن‌ها را در گلدان‌ها و ظروف ساده قرار دهید. این مطلب ممکن است نظرتان را جلب کند: چرا پارتیشن های شیشه ای برای خانه شما ایده عال هستند؟

نتیجه گیری

اگر هنوز در مورد دکور معاصر سردرگم هستید و آن را با دکور مدرن اشتباه می‌گیرید، می‌توانید در بخش وبلاگ سایت دکوراسیون بختیاری را بخوانید. در اینجا خواهید دید که چقدر با سبک دکور مدرن متفاوت است و بر اساس سلیقه و ترجیح خود، قادر خواهید بود سبک مناسب را انتخاب کنید.

قصد دارید دکوراسیون داخلی خانه خود را مجدداً انجام دهید یا خانه‌ای جدید خریداری کرده‌اید و نیاز به انجام دکوراسیون داخلی از ابتدا دارید؟ با شماره تماس های ما تماس بگیرید. تیم متخصص ما می‌تواند با هر طراحی که در ذهن دارید کار کند. اگر نمی‌دانید چه طرحی می‌خواهید، می‌توانید از آن‌ها بخواهید فضا را به شکلی که خودشان مناسب می‌دانند طراحی کنند. به هر حال، خانه‌ای را که دوست دارید، به دست خواهید آورد. همچنین می‌توانید نظری در زیر بگذارید و ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *