۵ نشانه اینکه به کمک یک طراح داخلی نیاز دارید

هرچقدر که ما در طراحی باسواد باشیم، گاهی اوقات به کمک نیاز داریم. بیایید پنج سناریو را که می‌توانیم از دعوت کارشناسان بهره‌مند شویم، بررسی کنیم.

ساخت و بازسازی می‌تواند سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز باشد، اما همچنین می‌تواند چالش‌های بزرگی ایجاد کند. هنگام شروع چنین پروژه‌ای درگیرکننده، مهم است که با کارشناسانی که به آن‌ها اعتماد دارید همکاری کنید: سازندگان، معماران، متخصصان تجارت، بانکداران، متخصصان وام، و غیره. طراحان داخلی نیز در این گروه از کارشناسان مفید قرار دارند، اما اغلب به عنوان یک تجمل در نظر گرفته می‌شوند و بنابراین در تلاش برای کاهش هزینه‌ها نادیده گرفته می‌شوند. با این حال، چند مورد وجود دارد که در آن‌ها یک طراح داخلی برای تجربه‌ای روان‌تر حیاتی است، زمانی که آن‌ها می‌توانند به شما در صرفه‌جویی در پول، زمان، انرژی و استرس فراوان کمک کنند.

در ادامه این مقاله با گروه دکوراسیون بختیاری همراه باشید.

۵ نشانه اینکه به کمک یک طراح داخلی نیاز دارید

۱. زمان کافی ندارید

بسیاری از ما زندگی‌های پرمشغله‌ای داریم. وقت ما صرف بزرگ کردن خانواده، کار در یک یا دو شغل، داشتن زندگی اجتماعی، گذراندن وقت با عزیزان، انجام کارهای خوب در جامعه، دنبال کردن اهداف زندگی می‌شود و گاهی اوقات همه این‌ها را به طور همزمان انجام می‌دهیم. آنچه که اغلب باقی می‌ماند، زمان کمی است برای بررسی نقشه‌ها، فکر کردن به جزئیات کوچک و تصور کردن اینکه چگونه طراحی جدید آشپزخانه‌ای که در مورد آن فکر می‌کنید، بر زندگی روزمره شما تأثیر می‌گذارد. و این حتی شامل زمان لازم برای انتخاب مصالح و رنگ‌های مناسب، تهیه مبلمان و مدیریت کل پروژه نمی‌شود.

درباره دکوراسیون بیشتر بدانید: طراحی دکوراسیون مدرن خانه چیست؟

چه به راهنمایی برای تصمیم‌گیری‌های اجرایی نیاز داشته باشید و چه خواستار خدمات جامع‌تری باشید، طراحان داخلی می‌توانند در هر مرحله‌ای از پروژه شما وارد شوند و به شما زمان زیادی صرفه‌جویی کنند و در نتیجه، استرس قابل توجهی کاهش یابد.

اگر شما در حال انجام بازسازی منزل یا پروژه ساختمانی گسترده‌ای هستید، زودتر از یک طراح داخلی کمک بگیرید. این به شما کمک می‌کند تا تمام ایده‌ها و نقشه‌های خود را با هم بررسی کنید، تا اطمینان حاصل کنید که اساس طراحی شما خوب با آنچه می‌خواهید هماهنگ است.

حتی اگر به تمام خدمات یک طراح داخلی نیاز نداشته باشید، اما تمایل دارید به طور پراکنده در طول پروژه از کمک آن‌ها بهره‌مند شوید، داشتن یک حرفه‌ای از ابتدا در کنار شما، آرامش خاطر را به شما می‌دهد. دانستن اینکه می‌توانید برخی از تصمیمات را در هر زمان که احساس فشار می‌کنید، واگذار کنید، بخشی از فشار را کاهش می‌دهد.

۲. اعتماد به نفس طراحی ندارید

شما طراحی‌های جالب و جسورانه را دوست دارید و به طور مداوم از چیزهایی که در اطراف خود، در اینترنت یا در فضاهای داخلی روزمره می‌بینید، الهام می‌گیرید. اما به نوعی، شما نمی‌توانید طرح رنگ یا قطعه طراحی جدیدی را انتخاب کنید و همین زمان است که به کمک نیاز دارید.

یک طراح داخلی خوب کارش را با درک شما آغاز می‌کند. آن‌ها تلاش می‌کنند تا سلیقه‌ها و سبک زندگی شما، خانه‌تان و نیازهای خاص آن را درک کنند. سپس، تمام این عناصر را در نظر گرفته و طراحی‌ای پیشنهاد می‌دهند که هم از نظر عملی و هم از نظر زیبایی‌شناسی کارآمد باشد، در حالی که شما را کمی (یا زیاد) از منطقه راحتی خود خارج می‌کنند.

در ابتدا، ممکن است کاملاً با پیشنهادات آن‌ها همراه نشوید اغلب مشتریان نگران اما مشتاق هستند و اما این نشانه خوبی است. به آن ها کمی زمان دهید. پس از چند روز، ممکن است خودتان را کاملاً عاشق پیشنهادی که به شما شده، بیابید و این احساس پس از اجرای توصیه‌ها و تکمیل اتاق افزایش می‌یابد. با این حال، اگر پس از چند روز هنوز قانع نشده‌اید، با طراح خود صحبت کنید؛ آن‌ها باید طراحی خود را تا زمانی که احساس راحتی بیشتری کنید، کاهش دهند.

یک مطلب دیگر درباره دکوراسیون خانه: طراحی معاصر دکوراسیون خانه چیست؟

۳. ایده‌های زیادی دارید و احساس سردرگمی می‌کنید

ما در دنیایی از تحریک بصری دائم زندگی می‌کنیم: مجلات، برنامه‌های تلویزیونی، اینستاگرام، سایت های مختلف، کافه محلی شما، پیاده‌روی صبحگاهی شما و دفتر کار شما، طراحی داخلی همه‌جا هست. این می‌تواند نعمت باشد، و می‌تواند نفرین باشد زیرا، در حالی که این تحریک می‌تواند الهام بخش فراوانی فراهم کند، همچنین می‌تواند منجر به اضافه‌بار طراحی کامل شود.

اگر سرتان از صدها ایده پر شده و خود را دائماً در حال تغییر بین انواع سبک‌ها، رنگ‌ها، مواد یا حتی حس کلی که به دنبال آن هستید، می‌یابید، ممکن است به کمک نیاز داشته باشید. کار یک طراح داخلی این است که به شما کمک کند به اصول برگردید.

احساس سردرگمی در طراحی داخلی

۴. خانه‌ی دائمی شماست

شما خانه‌ای را فقط برای خودتان می‌سازید، جایی که خانواده‌تان در آن رشد می‌کند، نیازها و خواسته‌های منحصر به فرد شما تأمین می‌شود و تاریخچه شخصی شما روز به روز ساخته می‌شود. این خانه قرار نیست برای اکثریت مردم خوشایند باشد، این خانه یک لذت شخصی شماست.

یک طراح داخلی به شما دیدگاه منحصر به فردی در مورد شما، خانه‌تان و سبک زندگی‌تان از طریق چشمان کارشناسی‌شان می‌دهد. آن‌ها همچنین توصیه‌هایی با نگاهی به بلندمدت ارائه می‌دهند که اغلب شما را از روندهای گذرا دور می‌کنند و به جای آن بر طراحی ابدی تمرکز می‌کنند که شخصیت و نیازهای شما را منعکس می‌کند.

۵. شما و همسرتان نمی‌توانید به توافق برسید

یک بازسازی می‌تواند علت بزرگی برای استرس بین زوج‌ها باشد. علت تنش این است که زوج نمی‌توانند در مورد اولویت‌ها به توافق برسند و سلیقه‌های آن‌ها ناسازگار است. این تنش‌ها همچنین می‌توانند فرآیند بازسازی یا ساخت را کند کنند، که باعث تنش بیشتر می‌شود.

درباره پارتیشن اداری چه میدانید؟

در چنین روابطی، طراح داخلی اغلب به عنوان میانجی در تصمیمات مربوط به خانه عمل می‌کند. چون آن‌ها به لحاظ احساسی درگیر نیستند، تنها از دانش حرفه‌ای خود استفاده می‌کنند هنگامی که توصیه‌هایی ارائه می‌دهند.

طراح داخلی به هر دو طرف گوش می‌دهد و همچنین اطمینان حاصل می‌کند که سلیقه و شخصیت هر فرد در دکوراسیون‌های داخلی مورد توجه قرار گیرد.

یک طراحی موفق، طراحی‌ای است که در آن هر دو طرف احساس ارزشمندی و راحتی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *